© Sport - Karnice

GMINNY KLUB SPORTOWY BIZON 1977 CERKWICA

Klub piłkarski Bizon Cerkwica założony został w 1977r. i do dnia dzisiejszego jest jedną z wizytówek gminy. Niezależnie od tego na jakim poziomie rozgrywkowym gra klub, zawsze skupia grono ludzi oddanych dla sportu i kochających piłkę nożną. Od 1994 roku finansowanie klubu przejęła Gmina Karnice, a początkowa nazwa Ludowego Klubu Sportowego zmieniła się na Gminny Klub Sportowy Bizon 1977 Cerkwica. Od tego czasu gmina rokrocznie przeznacza środki finansowe na utrzymanie klubu.Bizon Cerkwica w swojej historii może pochwalić się sukcesami jakimi było dwukrotne wywalczenie awansu do klasy okręgowej w sezonie 1989/1990 i 1998/1999.Drużyny wchodzące w skład klubu GKS Bizon 1977 Cerkwica (Orlik Młodszy, Trampkarze, Juniorzy i Seniorzy) biorą udział w rozgrywkach ligowych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, Oldboje natomiast rozgrywają spotkania organizowane przez Pomorską Ligę Oldbojów.

 

ZARZĄD GKS BIZON 1977 CERKWICA :

PREZES-Mateusz Żywicki

WICEPREZES-Kamil Pasek

SEKRETARZ-Justyna Ozdoba

SKARBNIK-Krzysztof Jankowski

CZŁONEK-Andrzej Gutowski

Nad prawidłowością prac klubowych władz czuwa Komisja Rewizyjna w składzie:

Andrzej Dzieża, Grzegorz Kępiński i Dariusz Antoniak,

 

 

BAZA SPORTOWA:

STADION W CERKWICY

Stadion w Cerkwicy znajduje się na ul. Bocznej w niecce terenu powstałej w wyniku działalności wcześniejszej żwirowni.                                        To właśnie nadaje wyjątkowości temu obiektowi i sprawia, że jego usytuowanie jest niepowtarzalne. Pierwszy raz w roli miejsca rozgrywek piłkarskich stadion w Cerkwicy zadebiutował 19 sierpnia 1990r.   Od tamtej pory minęło, aż pół wieku do jego modernizacji. Warto było jednak czekać, gdyż stadion po przebudowie urósł do rangi nowoczesnego obiektu sportowego. Jest to z pewnością najlepszy stadion sportowy w okolicy, a może i nawet w całym województwie zachodniopomorskim.
Powierzchnia murawy po modernizacji wynosi ponad 8000 m2, a na trybunach zmagania piłkarzy oglądać może 224 widzów wygodnie siedzących na pojedynczych krzesełkach. Zapleczem dla zawodników jest szatnia o powierzchni ponad 200 m2, natomiast przylegający i w pełni funkcjonalny parking wewnątrz boiska zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa.  Zmodernizowany stadion oferuje możliwość organizacji zawodów na najwyższym poziomie. W 2017 roku trenowały tu młodzieżowe reprezentacje m.in. Norwegii, Uzbekistanu i Węgier.

 

HALA SPORTOWA  

Doskonałe warunki do uprawiania sportu i rekreacji stwarza okazała hala sportowa przy Zespole Szkół Publicznych w Karnicach. Hala jest w pełni wyposażona, a jej pełnowymiarowe boisko daje możliwość uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Dodatkowym atutem karnickiej hali jest siłownia z profesjonalnym sprzętem do ćwiczeń siłowych oraz pomieszczenia szkoleniowe. W okresie wakacyjnym hala pełni funkcję bazy treningowej dla klubów z całej Polski.

 

BOISKA

Zarówno przy Szkole Podstawowej w Cerkwicy jak i Zespole Szkół Publicznych w Karnicach znajdują się boiska z nawierzchnią poliuretanową dające możliwość trenowania wielu dyscyplin sportu. Dodatkowo w 2008r. przy hali sportowej zostało otwarte boisko typu Orlik ze sztuczną nawierzchnią trawiastą.

Młodzież z naszej gminy bierze udział w rozgrywkach i zawodach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Jest to możliwe dzięki rozbudowanej bazie sportowej, którą uzupełniają place zabaw w każdej miejscowości oraz siłownie zewnętrzne w Cerkwicy, Karnicach, Ninikowie i Paprotnie.

 

 

 

 

 • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW