© Położenie - Karnice

Gmina Karnice jest jedną z sześciu gmin obszaru Powiatu Gryfickiego. Sąsiaduje z gminą Rewal, Trzebiatów, Śierzno i Gryfice. Położona jest na Równinie Gryfickiej pomiędzy trzema drogami wojewódzkimi: 102 relacji Niechorze-Kolobrzeg, 103 Kamień Pomorski-Kołobrzeg, 110 Gryfice-Lędzin.

Obszar Gminy stanowi 25 miejscowości skupionych w 18 sołectwach: Cerkwica (Cerkwica, Mojszewo, Gościmierz, Witomierz), Czaplin Mały (Czaplin Mały, Czaplice), Czaplin Wielki (Czaplin Wielki), Ciećmierz (Ciećmierz), Drozdowo (Drozdowo, Drozdówko), Dreżewo-Janowo (Dreżewo, Janowo, Niwy), Karnice (Karnice, Gocławice, Niedysz), Skalno-PogorzelicaTrzeszynWęgorzynKonarzewoKusinSkrobotowoLędzinModlimowo (Modlimowo, Gościmierz), NiczonówNinikowoPaprotno.

Do największych miejscowości Gminy zarówno obszarowo jak i pod względem liczby ludności należy: Cerkwica oraz Karnice.

Gmina Karnice znajduje się w obszarze ekologicznie czystym, poza zasięgiem szkodliwego wpływu emisji zanieczyszczeń pochodzenia przemysłowego. Walory krajobrazowe wynikające z usytuowania w niedalekiej odległości od Bałtyku (2 km), ukształtowały bioróżnorodność flory i fauny.

Powered by Targeo® | AutoMapa®

 • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW