© XXIX SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN "ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO" - Karnice

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu - Challenge Day, organizowanego corocznie przez TAFISA (The Association For International Sport for All, w ostatnią środę maja). W imprezie międzynarodowej zgłoszone miasta losowane są w pięciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców, a rywalizacja odbywa się w parach.

XV Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich - XXIX Sportowy Turniej Miast i Gmin  "Żyjmy zdrowo na sportowo"

Sportowy Turniej Miast i Gmin jest polską wersją Światowego Dnia Sportu - Challenge Day, organizowanego corocznie przez TAFISA (The Association For International Sport for All, w ostatnią środę maja). W imprezie międzynarodowej zgłoszone miasta losowane są w pięciu grupach, w zależności od liczby mieszkańców, a rywalizacja odbywa się w parach. Jedynym kryterium oceny jest procent liczby startujących do liczby mieszkańców danego miasta. Challenge Day do tej pory rozgrywany jest na tych samych zasadach. Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich organizowała, przy finansowym wsparciu Urzędów i Ministerstw właściwych do spraw sportu powszechnego, Sportowe Turnieje Miast i Gmin (w latach 1998-2008 jednodniowe a w latach 2009-2022 siedmiodniowe - w ramach kolejnych edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich). Tradycyjnie Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich był organizowany od 26 maja do 1 czerwca (od Dnia Matki do Dnia Dziecka). W latach 2020-2022 z uwagi na epidemię COVID-19 impreza została przesunięta na jesień i w bieżącym roku również odbędzie się jesienią. Niezmiennie głównym celem imprezy jest aktywizacja ruchowa jak największej liczby naszych obywateli, szczególnie tych, którzy nie uprawiają sportu, nie ćwiczą codziennie, nie prowadzą aktywnego fizycznie trybu życia.

"Żyjmy zdrowo na sportowo" to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Celem organizatorów jest wzmożenie motywacji osób dorosłych, seniorów, młodzieży i dzieci, zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnościami do wyjścia z domu i integracji rodzin i społeczności lokalnych wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Wzorem lat ubiegłych Gmina Karnice zgłosiła swój udział w tegorocznej edycji wydarzenia.  Jak co roku kalendarz imprez jest zróżnicowany i każdy, bez względu na wiek znajdzie w nim coś dla siebie. Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem i udziału w wydarzeniach zorganizowanych w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich w Gminie Karnice.

Organizatorem XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.


KALENDARZ IMPREZ

Sprawozdanie TMiG Gmina Karnice 2023

 • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW