Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

27-12-2012

KOLĘDOWANIA NADSZEDŁ CZAS

"Czas spokoju, czas radości, czas nadziei i miłości… Czas "dziwny" , inny niż pozostałe dni w roku- czas Świąt Bożego Narodzenia. Za oknami biało, cicho, niebo rozświetlone gwiazdami, atu u nas błyszczą kolorowe światełka, stoi symboliczna choinka, żłóbek i płonie lampka z Betlejemskim Ogniem, który ma nam przynieść ciepło i rozgrzać nasze serca. Zbliża się "Cicha noc, święta noc", a wokół rozbrzmiewają kolędy".
Prawie wszyscy o tym wiedzą, że polskie kolędy są najpiękniejsze pod względem treści i melodii. Nadto w porównaniu z innymi narodami tych kolęd mamy najwięcej.
Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym.
W okresie Bożego Narodzenia, a szczególnie w wieczór wigilijny radują serca Polaków. By tak nadal było, mamy obowiązek dbać o ten skarb narodowy, by go nie zgubić. Musimy śpiewać kolędy w naszych mieszkaniach, wspólnie w rodzinach i na różnych spotkaniach. Nie możemy zadowalać się słuchaniem tylko kolęd nadawanych przez telewizję lub w radiu.
Dlatego 17.12.2012r. w Gminnym Domu Kultury odbył się" Konkurs Kolęd i Pastorałek" zorganizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Karnicach, której dyrektorem jest Pani Teresa Szydłowska. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Cerkwicy oraz Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach już po raz piąty spotkały się na wspólnym kolędowaniu.
Konkurs miał na celu umożliwienie dzieciom i młodzieży prezentowanie swoich umiejętności i zdolności wokalnych na scenie a przede wszystkim podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd i pastorałek.
Szczególnie pięknie zaprezentowały się dzieci z najmłodszych oddziałów , które śpiewały nie tylko pięknie ale również prezentowały się w niezwykłych, świątecznych strojach.
Zainteresowanie Konkursem było ogromne. Jury w składzie Pani Teresa Szydłowska -dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach, Pani Halina Maślij- dyrektor Szkoły Podstawowej w Cerkwicy, Pani Ewa Trębicka- dyrektor Gminnego Domu Kultury oraz Pani Elżbieta Maślij- dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Karnicach, przesłuchało 16 zespołów wokalnych. Zgodnie z regulaminem Konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymali drobne, słodkie upominki a laureaci zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi.

Pierwsze miejsca otrzymali:
W kategorii Przedszkola: oddział O b
W kategorii SP I-III : klasa III ZSP w Karnicach
W kategorii SP IV-VI :klasa VI
W kategorii Gimnazjum: klasa II a