Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

31-10-2012

Ślubowanie i Żakowanie w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie klas I ślubowali a ich starsi koledzy z kl. IV zostali żakami. Ten ważny dzień miał miejsce 22 października bieżącego roku w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach.
Na tę wzniosłą uroczystość zaproszono dyrektor szkoły panią Teresę Szydłowską, nauczycieli i rodziców. Najważniejsi jednak byli uczniowie , którzy zanim zostali przyjęci do grona społeczności uczniowskiej, w obecności zaproszonych gości, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie oraz zapewnili o swoim patriotyzmie.
Doniosłym momentem uroczystości było wypowiedzenie słów ślubowania. Uczniowie klasy pierwszej i czwartej przyrzekali sumiennie wypełniać obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, szanować nauczycieli, rodziców, wszystkich pracowników szkoły a także kolegów oraz koleżanki. Przysięgali również dbać o dobre imię szkoły i być dobrymi Polakami.
Wszyscy zdali egzamin celująco, co potwierdziła pani dyrektor Teresa Szydłowska, która po złożeniu życzeń małym bohaterom, „symbolicznym ołówkiem” dokonała uroczystego pasowania na ucznia kl. I.
Przyjęła również uczniów klasy IV do starszej braci uczniowskiej, którzy stali się „Żakami”.
W czasie uroczystości nie zabrakło miłych niespodzianek – wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci ołówków pełnych słodkich niespodzianek.
Po części oficjalnej uczniowie mieli możliwość podzielenia się swoimi wrażeniami przy suto zastawionych stołach pełnych ciast i smakołyków.
Całej uroczystości towarzyszyła atmosfera wielkiej radości.

Zespół do spraw promocji szkoły