Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

22-10-2012

Bal surówkowy

Kolejna edycja "Balu surówkowego" odbyła się 19 października. Jest to długoletnia tradycja, która już na stałe wpisała sie w kalendarz imprez Szkoły Podstawowej w Cerkwicy. Głównym założeniem jest popularyzacja zdrowego odżywiania wśród społeczności uczniowskiej, a także lokalnej. Uczniowie z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowali pyszne smakołyki. Następnie przysmaki wyeksponowano na barwnie udekorowanych stołach.
Kiermasz otworzyła Dyrektor Halina Maślij, która powitała honorowych gości, mieszkańców Cerkwicy, rodziców oraz społeczność szkolną. Po zakończonym przemówieniu pani dyrektor, dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenki tematycznie związane z Balem surówkowym.
Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto degustację potraw. Przybyli goście mogli zasmakować surówek owocowych, warzywnych; kolorowych i smacznych sałatek. Przygotowano również desery, ciasta i babeczki, które były słodkim dodatkiem do owoców i warzyw.
Każdego roku dzieci wraz ze swoimi rodzicami zaskakują mieszkańców nowymi przepisami i pomysłowymi stoiskami. Uczniowie byli zadowoleni z osiągniętego celu i zebrania funduszy na potrzeby klasy.

kg