Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

28-05-2012

Wyjazd do teatru

Narodowy Teatr Edukacji zaprosił naszą szkołę do obejrzenia przedstawienia "KSIĘGA DŻUNGLI".
17 maja Wyruszyliśmy do pobliskich Gryfic autokarem, gdzie już czekali na nas aktorzy z tym niesamowitym spektaklem. W Domu Kultury byli już uczniowie innych szkół, którzy oczekiwali na przedstawienie tak samo rozemocjonowani jak my.
"KSIĘGA DŻUNGLI" to historia chłopca wychowanego przez wilki i żyjącego w zgodzie z dziką naturą. Ten uniwersalny i nośny motyw , pozwala wiele powiedzieć o wyborach dokonywanych w naszym życiu i poszukiwaniu własnej drogi ku dobru. Realizatorzy Narodowego Teatru Edukacji postanowili stworzyć swoje przedstawienie właśnie na kanwie powyższej historii, gdyż wiele opowiadań J.R. Kiplinga w dużym stopniu skupia się na wartościach moralno-etycznych, niezbędnych w prawidłowym rozwoju emocjonalnym i edukacji teatralnej młodego widza.
W spektaklu po raz kolejny podjęta została próba opowiedzenia niesamowitej historii małego Mowgli, który porzucony w indyjskiej dżungli pozna smak strachu, odrzucenia i zdrady, ale również zdobędzie wiernych przyjaciół, znajdzie mądrych i wyrozumiałych nauczycieli, zazna smaku domowego ciepła i miłości, odkryje, czym jest lojalność względem rodziny, aby w końcu zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem i stanąć oko w oko z przerażającym Shere-Khanem.
Przedstawienie zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Na naszych opiekunach, pani Małgorzacie Stasio i pani Barbarze Sąndej także. "KSIĘGA DŻUNGLI" to barwny i rozśpiewany spektakl, w którym zwierzęta w zgoła ludzki sposób opowiadają o tym, co najważniejsze.