Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

24-02-2012

Przedstawienie "Śmierdzący ser"

W Publicznej Szkole Podstawowej w Cerkwicy dnia 15.02.20112r. uczniowie klasy III pod kierunkiem Pani Doroty Bujanowskiej zaprezentowali swoje umiejętności w przedstawieniu pt. "Śmierdzący ser" na podst. książki Catherine Pepino. Po raz pierwszy było zorganizowane takie wydarzenie dla wszystkich tych, którzy nie zgadzają się na przemoc i angażują się w budowanie szkoły jako miejsca przyjaznego dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Guz mówił do koleżków: Chcecie poznać kogoś, kto cuchnie jak śmierdzący ser? Hej, śmierdzący serze, daj mi pracę domową, bo chcę ja przepisać. Spojrzałem w złe zielone oczy Guza"...

Aleks musi coś zrobić z Guzem. Ale co? Nie wie, jak ma zmusić Guza, by zostawił go w spokoju. Boi się poprosić o pomoc. Boi się, że jeśli powie, będzie jeszcze gorzej. Mimo to, rodzice dowiadują się, a Aleks jest zdziwiony, że odczuwa ulgę. Kiedy pomagają mu ustalić plan poradzenia sobie z Guzem, chłopiec czuje, że teraz da sobie radę. Następnym razem, kiedy Guz próbuje go dręczyć, napotyka wielką niespodziankę!

Po zakończeniu Pani Dyrektor Halina Maślij przeprowadziła pogawędkę na temat przesłania jakie miało przedstawienie teatralnym. Dzieci proponowały różne sposoby na to, jak bronić się przed przemocą na terenie szkoły, jak unikać konfliktowych sytuacji.
Dzieci żywo reagowały na grę kolegów. W skupieniu oglądały przedstawienie.

Emilia Kalota