Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

23-02-2012

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W SZKOLE

Ferie zimowe to okres długo oczekiwanego odpoczynku dla wszystkich uczniów. Aby urozmaicić im ten czas nauczyciele naszej szkoły: Pani Emilia Kalota, Małgorzata Stasio i Anna Stosio zorganizowały zajęcia integracyjne dla klasy IV i V połączone z noclegiem w szkole.Spotkanie rozpoczęło się ogniskiem, przy którym przybyli uczniowie piekli i spożywali kiełbaski. Po jego zakończeniu wszystkie dzieci przeszły do szkoły, gdzie przygotowane były dla nich różnorodne gry i zabawy integracyjne. Uczniowie bawili się m.in. w DETEKTYWA - zabawę, która pokazała im to, czy i jak dobrze znają się nawzajem, CIAŁO - zabawa odkrywająca wspólne zainteresowania, sposób spędzania czasu wolnego, ulubione potrawy, ilość rodzeństwa, posiadane zwierzęta itp.
Po licznych zabawach w klasie wszyscy przeszli do Sali gimnastycznej, w której odkryli uroki zabawy z Chustą. animacyjną. Uczniowie wraz z nauczycielami bawili się m.in. w Rekina, Chmurę burzową i Czapkę niewidkę.


Odpoczynkiem po ekscytujących przeżyciach była wspólna kolacja. Przed snem wszyscy przy popcornie zasiedli do oglądania filmu pt. "Calineczka".
Niewątpliwie dla uczniów i nauczycieli uczestniczących w zajęciach było to nowe i bardzo ekscytujące przeżycie, które mamy nadzieję jeszcze się powtórzy.