Dziś jest: Sobota 18 listopada 2017, imieniny: Anieli i Romana

26-05-2011

Dzień Europejczyka 2011

„Z piosenką do Europy” – pod takim tytułem 12 maja 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach odbyły się obchody Dnia Europejczyka. Impreza zorganizowana przez panie Jolantę Dąbrowską i Annę Kulasek, postawiła wielkie wyzwanie przed uczniami, którzy ukazali walory Polski poprzez piosenkę biesiadną. 

Festiwal piosenki biesiadnej tradycyjnie rozpoczął się hymnem Unii Europejskiej w wykonaniu uczennic klasy III gimnazjum, a w odpowiedni nastrój wprowadził wszystkich wiersz  o Polsce w wykonaniu maluszków z Oddziału Przedszkolnego.

Po krótkim wstępie o historii i znaczeniu Unii Europejskiej przyszła pora na występy uczniów. Jury festiwalu w składzie: Teresa Szydłowska – Dyrektor szkoły, Ewa Domagalska, Agnieszka Kalinowska i Bogdan Bąk mieli trudny owoc do zgryzienia, oceniając występujących.

Wystrój hali sportowej przygotowany przez panie Gabrielę Wojciechowicz i Monikę Hrynkiewicz - Sudnik, barwne stroje uczniów i zastawione stoły stworzyły dodatkowo niesamowity klimat.

W najmłodszej grupie szczególną uwagę zwracały barwne stroje i układy taneczne. W ocenie jury jednogłośnie najlepiej zaprezentowały się …. wszystkie klasy, zdobywając ex quo I miejsce. W kategorii klas IV – VI za najlepszy występ uznano piosenkę w wykonaniu kl. IV – „Stary Donald”. Trafnie piosenkę dobrała klasa V. Już pierwsze takty znanej piosenki „Hej sokoły” porwały do tańca zarówno uczniów jak i zgromadzonych gości.

Rewelacyjnie zaprezentowały się klasy gimnazjalne. Wesołe stroje, dobór repertuaru oraz układy taneczne wywołały ogromny entuzjazm wśród publiczności. Cygańskie rytmy, tradycyjny „Zielony mosteczek” czy biesiadne „Miała baba koguta” przeniosły zgromadzonych w niemal bajkowy świat. Najmłodszych uczestników nie można wręcz było utrzymać na miejscach, nogi same rwały się do tańca. Jury wyróżniło klasy I a i III a, przyznając im pierwsze miejsce. Salwy śmiechu wywołały również pomysłowe układy do piosenek „Chłopcy Radarowcy”  i „Do dechy gaz”.

W trakcie obrad jury, zachęcone występami uczniów, prawdziwy popis dały pracownice szkoły, brawurowo wykonując znany i lubiany utwór „Szła dzieweczka do laseczka”. Na zakończenie festiwalu zgromadzeni wspólnie odśpiewali „Bo wszyscy Polacy”.

W trakcie festiwalu dużym zainteresowaniem cieszył się stragan wiejski, zastawiony domowymi przetworami i wypiekami. 

Kliknij na zdjęcie żeby powiększyć