Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

GKK w Karnicach

Gminny Klub Kultury w Karnicach Dyrektor  - Ewa Trębicka
tel. 606 969 815
klubkarnice@wp.pl 
ul. Osiedlowa 18, 72-343 Karnice
tel. 091 387 73 08
NIP 857-18-61-171
Godziny pracy Klubu
 i Świetlic Wiejskich
 

 


UWAGA
Wszystkich chętnych, którzy grają w szachy oraz osoby, które chcą się nauczyć gry zapraszamy na zajęcia szachowe. Spotkania będą się odbywać w każdy czwartek w godz. od 16:00 do 17:00 w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.

 

WYDARZENIAMEDAL 25-LECIA WOŚP

Karnicki sztab WOŚP wyróżniony medalem 25-lecia WOŚP
 


TURNIEJOWE ZMAGANIA MŁODYCH SZACHISTÓW

11.06 w Gryficach odbył się szachowy „Turniej Mądrej Sowy” a 25.06 w Łazach odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieżowa w szachach szybkich do lat 14.

 


ROZLICZENIE 24 FINAŁU WOŚP

WYCIECZKA NA KONIEC WAKACJI

28 sierpnia 2015 r., pod hasłem "Zakończenie Lata" grupa około 100 dzieci na co dzień czynnie uczestniczących w świetlicowych zajęciach wyruszyła z Karnic koleją.

WYJAZD DO KINA

Instruktor świetlicy w Paprotnie Mariola Łazarska przy współpracy rodziców zorganizowała dzieciom dzień pełen atrakcji i wrażeń. 12 lipca liczna grupa mieszkańców Paprotna wybrała się do kina.

OGNISKO W PAPROTNIE

Świetlica wiejska w Paprotnie codziennie stara się aby urozmaicić i uatrakcyjnić dzieciom wakacje. Tym razem przygotowana została wielka wakacyjna impreza w raz z ogniskiem dla dzieci i młodzieży.

WAKACJE W CZAPLINIE I KONARZEWIE

Dzieci, które spędzają wakacje w swoich miejscowościach nie mogą narzekać na nudę. Cykl zajęć oraz atrakcji organizowanych przez świetlice wiejskie uświetniają wakacyjne dni.

OGNISKO W SKROBOTOWIE

Dnia 17 lipca 2015 rada sołecka wraz z rodzicami dzieci z miejscowości Skrobotowo zorganizowała piknik. Tanecznie i w wspaniałych nastrojach dzieci ze Skrobotowa spędziły kolejny wakacyjny dzień.

BIWAK W DREŻEWIE

9 lipca dzieci ze świetlicy w Karnicach wybrały się na biwak integracyjny do Dreżewa. Razem z dziećmi z tamtejszej świetlicy uczestnicy mieli okazję lepiej się poznać oraz wspólnie spędzić czas.

WAKACJE W GKK

Koniec roku szkolnego już za nami i czas na odpoczynek . Dzieci, które nie mają  okazji wyjechać ze swoich miejscowości długo oczekiwane wakacje mogą spędzić w świetlicach wiejskich

KIERMASZ WIELKANOCNY

22 marca 2015 r. w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach odbył się kiermasz wielkanocny, w trakcie którego przedstawiono wyniki konkursu na palmę i pisankę wielkanocną.

WARSZTATY Z RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

4 marca w Cerkwicy a 5 marca w Karnicach odbyły się bezpłatne warsztaty z zakresu rękodzieła artystycznego organizowane przez Lokalną Grypę Działania Gryflandia.

ŁOBESKA BABA WIELKANOCNA 

X edycja jarmarku "Rękodzieła i Wyrobów Wielkanocnych" odbyła się 13.04 przy Łobeskim Domu Kultury. Podczas jarmarku przeprowadzono konkurs "Wypieki i wyroby wielkanocne"
 

POMAGAMY PSZCZOŁOM
 
GKK w Karnicach włączył się do Akademii Przyjaciół Pszczół. W ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom" przeprowadzane są zajęcia w świetlicach wiejskich. 
 

ODEJDŹ ZIMO

21 marca w świetlicy wiejskiej w Paprotnie obchodzono pierwszy dzień wiosny.  Dzieci wraz z rodzicami i oczywiście samodzielnie przygotowaną  Marzanną stworzyły uroczysty korowód.
 

ZABAWA KARNAWAŁOWA

W miniony piątek (21.02.2014) odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci. Imprezę zorganizowało Sołectwo Karnice z p. Sołtys Anną Waszkiewicz oraz Gminny Klub Kultury.
 

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ

Regulamin konkursu na najpiękniejszą pisankę wielkanocną

 

ZABAWA CHOINKOWA W CERKWICY

W minioną sobotę, już po raz kolejny w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy odbyła się coroczna zabawa choinkowa dla dzieci. 
 

MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY I KULIG ZROBIMY

Uczestnicy zajęć przy świetlicy wiejskiej w Dreżewie postanowili (pomimo bardzo mroźnej aury) zrobić  kulig, gdzie każdy uczestnik przyszedł ze swoimi sankami.
 

BABCIA Z DZIADKIEM DZIŚ ŚWIĘTUJĄ…

Święto babci i dziadka obchodzono 20 stycznia w GKK w Karnicach. Dzieci uczęszczające  do świetlicy wiejskiej przygotowały występ artystyczny oraz słodki poczęstunek dla zaproszonych gości. 
 

MIKOŁAJKI JAK Z BAJKI

W świetlicy wiejskiej w Paprotnie odbył się bal mikołajkowy. Na uroczystość przybyły licznie cale rodziny. Wszyscy dobrze sie bawili, wspólnym grą i zabawą nie było końca.
 

ANIOŁY NAGRODZONE

13 grudnia br. wyłoniono laureatów konkursu plastycznego pn. „Anioł Bożonarodzeniowy”. Komisja konkursowa oceniała prace w  4 kategoriach wiekowych.

MIKOŁAJKI W DREŻEWIE

6 grudnia w świetlicy wiejskiej w Dreżewie zorganizowano Mikołajki dla dzieci i dorosłych. We wspólnej zabawie uczestniczyło około 40 osób. 
 

PROJEKT TEATR 

W świetlicy wiejskiej w Dreżewie rozpoczął się projekt "TEATR", w którym uczestniczy siedmioro dzieci. Zajęcia są prowadzone przez wolontariuszkę Barbarę Pudo. 

HALLOWEEN

"My jesteśmy straszne zmory, bardzo groźne z nas potwory, jeśli nie chcesz się nas bać musisz nam coś dać"


GMINA KARNICE NA DOŻYNKACH POWIATOWYCH

Ekologiczne Prezentacje czyli Dożynki Powiatowe odbyły się 7 września w Chomętowie. Pośród wielu gmin powiatu gryfickiego znalazło się również stoisko Gminy Karnice.

WYSTĘP GIN-ALIFA

8 lipca mogliśmy obejrzeć występ fakira Gin-Alifa, który odwiedził świetlicę w Dreżewie. Chętnie przybyły maluchy oraz dorośli - zapełnili widownię do ostatniego miejsca.

TRWAJĄ ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻ

Od czasu rozpoczęcia wakacji w świetlicach wiejskich na terenie gminy trwają zajęcia dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w społeczności lokalnej naszej gminy.

WAKACJE ROZPOCZĘTE

Dzieci z Dreżewa oraz pobliskich świetlic już 22 czerwca powitały wakacje. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto rajdem rowerowym z Dreżewa do stadniny koni w Trzęsaczu.

PODSUMOWANIE DNIA DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka w gminie Karnice obchodzono w dniach od 31.05 do 2.06. 2013 r. na boisku w Cerkwicy. GKK przy współpracy ze Związkiem Drużyn ZHP "Rega" Gryfice zorganizował biwak.

WYRÓŻNIENI

Duet "Paweł i Bartek" zdobył wyróżnienie podczas Powiatowego Przeglądu Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych, który odbył się 13 kwietnia w Gryfickim Domu Kultury.

ŁOBESKA BABA WIELKANOCNA 

Pod takim hasłem 24 marca odbyła się IX edycja jarmarku "Rękodzieła i Wyrobów Wielkanocnych" organizowanego przez Powiat Łobeski. 

ZAŚPIEWALI W KARNICACH

Kolejna edycja Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej oraz Solistów i Muzycznych Zespołów Estradowych odbyła się 11 marca w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.

PRZYGOTOWANIA DO TURNIEJU SZACHOWEGO

W świetlicy wiejskiej w Dreżewie trwają przygotowania do Turnieju Szachowego, który odbędzie się w maju. Dzieci i młodzież trenują pod okiem pana Jarosława Stręka. 
 

GORĄCE PODZIĘKOWANIA

Obchody Dnia Działacza Kultury to okazja do ciepłych słów i podziękowań dla osób, które angażują się w życie kulturowe.Ten wyjątkowy dzień obchodzono 15 lutego w GKK w Karnicach.

PÓŁMETEK FERII ZIMOWYCH

Zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych w Gminie Karnice. Na dzieci w świetlicach wiejskich czekało mnóstwo atrakcji i zajęć prowadzonych przez instruktorki świetlic.

RECYTOWALI W KARNICACH

Gminny Klub Kultury w Karnicach i w tym roku przystąpił do promowania poprawnej i literackiej polszczyzny, przeprowadzając 24 stycznia br. konkurs recytatorski na szczeblu gminnym.

SPRAWOZDANIE Z KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

W dniach 08 grudnia 2012r.w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy i 16 grudnia w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach odbył się po raz kolejny Świąteczny kiermasz Bożonarodzeniowy.

DNI SENIORA ZA NAMI

Zakończyły się spotkania dla seniorów, które od lat organizowane są w naszej gminie. Dzięki takim spotkaniom starsi ludzie mogli spędzić czas w miłym gronie i powspominać dawne czasy.

NOWA ŚWIETLICA OTWARTA

W sobotę 17 listopada w Trzeszynie otwarto nowo wyremontowaną świetlicę wiejską. Podstawą remontu było dobudowanie kuchni i łazienek oraz zmiana dachu.

CUKIEREK ALBO PSIKUS

31.10 dzieci ze świetlicy wiejskiej w Dreżewie świętowały dzień Halloween. Wieczorem, przebrane za wampiry i czarownice chodziły po miejscowości, pukając od domu do domu zbierając słodkości.

DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada to czas wspomnień dla tych, którzy odeszli. W tym wyjątkowym dniu tradycyjnie gromadzimy się na grobach bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty.

DZIEŃ SENIORA

Święto Seniorów obchodzono 23 października w Karnicach. W Gminnym Klubie Kultury zebrali się emeryci, renciści oraz zaproszeni goście, aby spędzić kilka godzin w miłym towarzystwie.

SUKCES WIKTORA KUŹMIŃSKIEGO

Już po raz XVII odbył się Festiwal Szachowy "Konik Morski" Rewal 2012, który trwał 10 dni( 20-31.08.2012). Wszystkie rozgrywki mogliśmy oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Rewalu.

TO BYŁY WAKACJE…

Podczas tegorocznych wakacji w świetlicach wiejskich przygotowano dla dzieci mnóstwo zajęć. W wielu miejscowościach dzieci i młodzież rozpoczęły ten czas noclegiem na świetlicy.

WAKACJI CZAS…

Od pierwszego dnia wakacji we wszystkich świetlicach wiejskich w gminie Karnice na dzieci czekają warsztaty kulinarne, fotograficzne, zajęcia plastyczne, jak również różnego rodzaju rozgrywki i turnieje.

SZYMBORSKA I PRZYJACIELE

Jacek Telus - artysta poezji śpiewanej i jak podkreśla nie jest to jedyny gatunek muzyczny, który wykonuję; 24 czerwca zagościł w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach.

TURNIEJ SZACHOWY

Kolejna edycja Turnieju szachowego o Puchar Wójta Gminy Karnice odbył się 24 czerwca w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach. Zawody rozgrywane były systemem - każdy z każdym.

J. TELUS ZAŚPIEWA W GKK W KARNICACH

24.06.2012r. zapraszamy do GKK w Karnicach na koncert Jacka Telusa. Artysta przygotował program, na który składają się wiersze Wisławy Szymborskiej. 

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU "GŁOWA DO GÓRY"

Projekt „Głowa do Góry” realizowany w miejscowości Skrobotowo zakończył się 14 czerwca. Skierowany był głównie do osób bezrobotnych na terenie Gminy Karnice.

DZIEŃ MAMY

Dzień Mamy obchodzono 24 maja w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy. Dzieci pod kierownictwem pani Barbary Gran przygotowały montaż słowno - muzyczny.

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

W Dziwnowie 21.04.2012r. odbył się III Wiosenny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP i Prezesa UKS DZIWNA. GKK reprezentowało trzech zawodników z koła szachowego „SKOCZEK”.

ŁOBESKA BABA WIELKANOCNA

VIII edycja konkursu "Łobeska Baba Wielkanocna" odbyła się 1 kwietnia w Łobzie. Komisja konkursowa przyznała III nagrodę w kategorii "palmy" dla Gminnego Klubu Kultury w Karnicach. 

UDANY KIERMASZ WIELKANOCNY

Gminny Klub Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Karnickiej „Kraina Liwki” zorganizowali w niedzielę 25 marca, w Karnicach Kiermasz Wielkanocny. 

WIOSNA PRZYWITANA

21 marca wszyscy z radością witali wiosnę. Najmłodsi w Czaplinie Wielkim również w tym dniu ją powitali. Nie było jednak topienia Marzanny lecz sadzenie drzewek.

ANGIELSKI DLA DZIECI W DREŻEWIE

Nauka lekcji angielskiego, odbywa się dwa razy w tygodniu w świetlicy wiejskiej w Dreżewie. Są to darmowe zajęcia dla najmłodszych, które prowadzi pani Barbara Pudo.
 

KOBIETY ŚWIĘTOWAŁY

Jak co roku, 8 marca w świetlicach wiejskich w Gminie Karnice, odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Kobiet. W imprezach uczestniczyli Sołtysi oraz radni.

WIECZORNICA HARCERSKA

23.02.2012r. na świetlicy wiejskiej w Czaplinie Wielkim drużyna „Siedmiomilowe Buty” pod opieką dh. pwd. K.Kolanka zorganizowała wieczornicę z okazji Dnia Myśli Braterskiej

DZIEŃ DZIAŁACZA KULTURY

Wszyscy pracownicy bibliotek oraz Gminnego Klubu Kultury obchodzili 17.02.2012 r. Dzień Działacza Kultury. Wszyscy otrzymali podziękowania za dotychczasową pracę.

"DZIECI ZE WSI CHCĄ ZDOBYWAĆ WARTOŚCI"

Spotkania dzieci z profesjonalistami w zakresie szerzenia promocji zdrowia przeprowadzone będę w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy i Karnicach od 23.02 do 1.03.2012 r.

KULIG

W sobotę, 4 lutego mieszkańcy Czaplina Wielkiego zorganizowali kulig dla Dużych i Małych. Młodzież i Maluchy wykazały się pomysłowością na „nietypowe sanie”.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka uroczyście świętowano w GKK w Karnicach oraz na świetlicach w Czaplinie Wielkim i Dreżewie. Formy obchodów były różne - od występów po wspólne spacery.
 

WAKACYJNY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Gminny Klub Kultury w Karnicach zaprasza młodzież szkolną i gimnazjalną do wzięcia udziału w konkursie fortograficznym. 

I Gminny Festyn z okazji Dnia Dziecka

W tym roku Dzień Dziecka w Gminie Karnice był świętowany na wyjątkową skalę. Na stadionie w Cerkwicy zorganizowano wielki festyn dla dzieci, ich rodziców i pozostałych zainteresowanych wesołą zabawą.

Koncerty z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca

Droga Mamo, drogi Tatku mamy dla Was dziś po kwiatku. Dla Was dzisiaj te występy, choć nam trema depcze pięty.

Turniej szachowy rozegrany

W sobotę, 14.05.2011 koło szachowe „Skoczek” działające przy GKK w Karnicach rozegrało Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Karnice.

Karnickie przysmaki na PIKNIKU NAD ODRĄ

Podczas największej imprezy turystycznej w woj. zachodniopomorskim, uwagę zwiedzających przyciągały kolorowe stroje oraz wypieki karnickich gospodyń. 

src=

a href=