Dziś jest: Sobota 18 listopada 2017, imieniny: Anieli i Romana

12-02-2011

PASOWANIE MAŁYCH CZYTELNIKÓW

W szkole w Karnicach: wielkie święto! Najmłodsi z braci uczniowskiej uroczystym pasowaniem zostali zaproszeni do szacownego grona czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej.

Część artystyczna przygotowana z pomocą starszego koleżeństwa i pod bacznym okiem Pań: dyrektor biblioteki Elżbiety Maślij oraz bibliotekarki Anny Majkoś, Gabrieli Wojciechowicz i Jolanty Dąbrowskiej, podobała się nie tylko pierwszoklasistom ale i zaproszonym gościom. A goście przybyli w składzie: Pani dyrektor ZSP Teresa Szydłowska, Pani Irena Syropiatko, Pani dyrektor GKK Ewa Trębicka, Zastępca Wójta Eliza Watrakiewicz, Pan Przewodniczący Rady Gminy Karnice Andrzej Przeździęk. Uroczyste spotkanie było również zwiastunem ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” i w ramach zapoczątkowania wspólnego czytania, poproszono Pana Przewodniczącego Rady Gminy Karnice, o przeczytanie zebranym uczniom wierszy Jana Brzechwy.

Dzieciom tak spodobała się recytacja, że po pierwszym wierszu nie było mowy o zakończeniu. Gromkim okrzykiem poprosiły o jeszcze jeden wiersz, na co Pan Andrzej nie mógł zareagować inaczej, jak przeczytaniem kolejnego.

Nowopasowani oraz goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Pani dyrektor GBP zapytana o działalność prowadzoną przez bibliotekę, opowiedziała o udziale w konkursie dla uczniów klas szkoły podstawowej organizowanego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Podstawówki”. Tematem pracy w formie plastyczno-literackiej jest zaproszenie grona znajomych do uczestnictwa w wycieczce krajoznawczej po rodzimej miejscowości. Nasi uczniowie zapraszają do Karnic, opisując słowem i rysunkiem najciekawsze miejsca warte odwiedzenia. Cenne nagrody dla laureatów motywują dodatkowo do pracy. Patrząc na ciekawą pracę grupową dzieci i ogrom trudu, jaki został wniesiony w jej utworzenie, mamy nadzieję na pierwsze miejsca na podium. Czego oczywiście życzymy, trzymając przysłowiowe kciuki.

Pani dyrektor biblioteki w Karnicach, korzystając z okazji serdecznie zaprasza i tych małych, i tych większych na czynne uczestnictwo w zajęciach organizowanych podczas ferii zimowych. „Od 14 lutego czekamy na Was: my i książki”: to wymowne słowa kończące wypowiedź.
E.W.