Dziś jest: Sobota 18 listopada 2017, imieniny: Anieli i Romana

17-01-2017

25 FINAŁ WOŚP

W niedzielę, 15 stycznia 2107 r. po raz kolejny zagrała w Karnicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W naszej gminie pierwszy finał WOŚP zorganizowano w roku 1997 - czyli w tym roku mija już 20 lat wspólnego działania na rzecz ratowania najmłodszych. Impreza odbyła się w Gminnym Klubie Kultury.

W 25 Finale wzięło udział ogółem 74 wolontariuszy - 54 z puszkami oraz 20 obsługujących sztab. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Wójt, Lech Puzdrowski. Podczas tegorocznego Finału wystąpili uczniowie szkół z Cerkwicy i Karnic oraz zespół CZERWONA RÓŻA. Nie zabrakło również występów zuchów i harcerzy z karnickich drużyn. Dużym powodzeniem cieszyły się pokazy ratownictwa medycznego, zorganizowane przez OSP Cerkwica oraz prowadzona przez Przewodniczącego Rady Gminy, Andrzeja Przeździęka licytacja przedmiotów i gadżetów. Do wylicytowania był m.in. jeden dzień na stanowisku Wójta Gminy. Podczas Finału działała kawiarenka, z której cały dochód został dołączony do zbiórki.
Impreza zakończyła się tradycyjnym "Światełkiem do Nieba" - pokazem sztucznych ogni.

Wynik tegorocznego 25 Finału WOŚP w Gminie Karnice to
13.906 zł
z tego 7.100 zł uzbierane do puszek i 5.815 zł z licytacji.

Dziękujemy gorąco wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 25 Finału - wolontariuszom, władzom Gminy, kierownictwu Gminnego Klubu Kultury, harcerzom i zuchom, sponsorom, którzy przekazali rzeczy do licytacji oraz wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję wrzucając pieniądze do puszek.


GALERIA ZDJĘĆ Z IMPREZY