Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

10-06-2016


Tradycją stało się, że Hubertówka w Niedyszu wita wszystkie dzieci z okazji ich święta. W tym roku impreza dla starszych uczestników festynu rozpoczęła się już w piątek wspólnym ogniskiem i nocnymi zabawami w terenie. Młodsza grupa dzieci miała swój wielki dzień w sobotę. Piękna pogoda sprzyjała znakomitej zabawie a zapach pieczonych kiełbasek i skoczna muzyka zapraszała całe rodziny do wspólnej zabawy. Mnóstwo konkursów oraz zabaw takich jak rzut do celu, jazda na nartach po trawie czy gra w wodną siatkówkę nie pozwoliły się nudzić zarówno dzieciom jak i dorosłym. Atrakcji było co niemiara więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jednym z trudniejszych wyzwań był konkurs wiedzy o bankowości przygotowany przez Bank Spółdzielczy, ale i z tym zadaniem popisując się ogromną wiedzą dzieci poradziły sobie wspaniale.

Główny punkt corocznego Dnia Dziecka to ceremonia wręczenia orderu „Przyjaciel Świetlika”. Wręczając to ważne odznaczenie Pracownicy Gminnego Klubu Kultury w Karnicach wraz z dziećmi ze świetlic wiejskich z terenu Gminy Karnice nagradzają osoby, bądź instytucje, które wspierają ich działalność. Oczywiście by dostać order wszyscy nominowani muszą przejść test sprawności, który w tym roku polegał na jak najszybszym obraniu jabłka oraz tradycyjnie test odwagi polegający na wypiciu magicznego eliksiru. Nominowani Jolanta Puzdrowska, Łukasz Czyrny oraz Krzysztof Michalczak, którego godnie reprezentował kierownik oddziału BS w Rewalu Andrzej Kucharski pomyślnie przeszli test i zostali „Przyjaciółmi Świetlika”.

Po ceremonii przyszedł czas na odznaczenie dzieci. Dyrektor Gminnego Klubu Kultury Ewa Trębicka wręczyła na ręce instruktorów świetlic dyplomy uznania dla tych dzieci, które czynnie biorą udział w świetlicowych zajęciach. Podsumowując wszystkie osiągnięcia w konkursach i zabawach podczas trwania festynu najlepsi z najlepszych z rąk Wójta Gminy Karnice, Radnego Powiatu Gryfickiego oraz Kierownika BS otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody. Tegoroczny Dzień Dziecka należał do udanych o czym świadczyły uśmiechy na twarzach uczestniczących w nim dzieci.