Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

22-02-2016

FERIE W BIBLIOTECE

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Karnicach na tegoroczne ferie zaplanowano zajęcia czytelniczo-plastyczne, których tematem przewodnim było przekazanie dzieciom, w jaki sposób na przestrzeni wieków zmienia się forma, przekaz i wygląd powieści oraz bajek dla dzieci.
Bibliotekarka opowiadała o tym, jak na podstawie książki powstaje ekranizacja oraz czym różnią się postacie z ich ulubionych bajek, pokazując pierwowzory i najstarsze pozycje jakie posiada biblioteka takie jak, A.A Millne Chatka Puchatka z roku 1967
W ramach współpracy z Gminnym Klubem Kultury naszą bibliotekę odwiedziły dzieci pod opieką pani Ewy Trębickiej.
Dzieci chętnie słuchały wielu ciekawostek oraz czynnie uczestniczyły w dyskusji. Koleżanka ze starszej klasy Maja Kalinowska przeczytała jedną z wersji „Kopciuszka” H. Januszewskiej. Podczas zajęć dzieci przygotowały piękne prace (różne techniki) z których zrobiono wystawę.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy poczuli się jak u siebie, ponieważ atmosfera, która temu towarzyszyła zrobiła się domowa, ułożeni na dywanie na przyniesionych ze sobą ulubionych jaśkach, zajadając popkorn i popijając ciepłą herbatkę z uwagą obejrzeli bajkę na DVD pt. „ Kopciuszek 2”
Dzieciom biorącym udział w zajęciach podarowano drobne pamiątkowe upominki. Przy pożegnaniu dzieci obiecały częściej odwiedzać naszą bibliotekę.

Przygotowała Anna Majkoś