Dziś jest: Sobota 18 listopada 2017, imieniny: Anieli i Romana

07-04-2014

BAŚNIOWY BAL KARNAWAŁOWY

Piosenką zaśpiewaną przez Julię Modrzejewską "Podróż do krainy bajek" rozpoczęto bal karnawałowy, który odbył się w cerkwickiej szkole 13 lutego. 
 
Lubimy baśnie smutne i wesołe,
to chyba jasne, czemu tak się dzieje.
Te smutne niezłą dają życia szkołę,
wesołe dają zaś nadzieję.
Zabierz nas, zabierz do krainy bajek….
 
W leśnej scenerii miało miejsce przedstawienie "Czerwony Kapturek". W bajkowe postacie wcieliły się nasze panie i mamy. I tak: pani Ula - mama, pani Mirka - gajowy,  pani Kasia - babcia, pani Ewelina - Czerwony Kapturek, pani Paulina - wilk, pani Irenka i pani Wiesia - narrator. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy przeżywały spotkanie Czerwonego Kapturka z wilkiem. Przedstawienie dostarczyło dzieciom, rodzicom a także aktorom wiele radości oraz pozytywnych wrażeń. Celem balu  było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz obcowanie z książką.
 
Po spektaklu odbyła się wspólna zabawa i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na balu można było zobaczyć barwne motyle, biedronki, dobre  wróżki, czarujące księżniczki. Nie zabrakło też odważnych policjantów, dzielnych piratów. Wszyscy znakomicie się bawili, oczywiście nie zabrakło św. Mikołaja, który przyniósł upominki dla wszystkich dzieci. Czas płynął wesoło, były korowody, kółeczka, tańce w parach. Jednym słowem zabawa na 102!