Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

26-03-2013

SUKCES PRACOWNIKÓW GMINNEGO KLUBU KULTURY

Łobeska Baba Wielkanocna - pod takim hasłem 24 marca odbyła się IX edycja jarmarku "Rękodzieła i Wyrobów Wielkanocnych" organizowanego przez Powiat Łobeski przy współpracy m. in. z Zamkiem Książąt Pomorskich oraz Muzeum Narodowym w Szczecinie. W tym roku patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Podczas jarmarku odwiedzający mogli m.in. obejrzeć wystawy rękodzieła, palm, ozdób wielkanocnych, a także wziąć udział w warsztatach kulinarnych.
Do Łobza przybyło ok. 250 wystawców, z których większość brała udział w konkursach. Również Gminnym Klub Kultury w Karnicach zgłosił swój udział w jarmarku. Pracownicy GKK od dłuższego czasu przygotowywali się do konkursów z ogromnym zaangażowaniem.

Jury przyznało GKK w Karnicach miejsca w kilku kategoriach:

- SUPERBABA Wielkanocna - Katarzyna Arkuszewska zajęła II miejsce za babę ucieraną
- Potrawy kresowe - Monika Ławniczak zajęła III miejsce za Pierogi z kuchni magnackiej

Prestiżową nagrodę Dyrektora Muzeum Narodowego w Szczecinie otrzymał Gminny Klub Kultury w Karnicach za najlepszą palmę ( nagrodą specjalną jest roczny karnet do Muzeum Narodowego w Szczecinie). Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rolady litewskie Barbary Gran, które również brały udział w kategorii "potrawy kresowe".

Wszyscy laureaci otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski, ARiMR Szczecin, ZODR Barzkowice, Nowamyl Łobez, Starostwo Powiatowe w Łobzie, Asprod, Muzeum Narodowe w Szczecinie.

kag