Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

05-02-2013

PÓŁMETEK FERII ZIMOWYCH

Zakończył się pierwszy tydzień ferii zimowych w Gminie Karnice. Na dzieci w świetlicach wiejskich czekało mnóstwo atrakcji i zajęć prowadzonych przez instruktorki świetlic. Od gier stolikowych, zajęć plastycznych po spacery do lasu, zajęcia edukacyjne, zabawy choinkowe.

Do Karnic, Paprotna i Cerkwicy zagościł teatr Art.-Re z Krakowa, który wystawił sztukę "Złota Kaczka".

Po zakończonym przedstawieniu w Karnicach najmłodsi rysowali postacie, które zapamiętali. W minionym tygodni dzieci robiły karmniki dla ptaków, a także oglądały bajki.W Paprotnie dzieci robiły maski na bal karnawałowy. Zorganizowano zajęcia kulinarne. Zaskoczeniem był turniej w "piłkarzyki" gdzie wygrały dziewczyny.
Konkurs wiedzy geograficznej odbył się w świetlicy wiejskiej w Cerkwicy. Od dzieci oczekiwano nie tylko wiadomości z zakresu geografii, ale również sprawnego i umiejętnego korzystania z infostrady. Nie zabrakło emocji i zdrowej rywalizacji. Najlepsza okazała się Kasia Karwan. Dzieci chętnie brały udział w karaoke i "zagadkach muzycznych".
W Węgorzynie dzieci odkrywały swoje umiejętności plastyczne poprzez robienie ramek na zdjęcia. Uczyły się wiedzy o ptakach i zwierzętach w teorii i praktyce - dokarmiali zwierzęta.


Choinka w Dreżewie:


Gry i zabawy w Konarzewie:


kg