Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

28-01-2013

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu, w samym środku zimy, gdy śnieg i mróz na dworze, a każdy dzień jest ponury, są dwa wspaniałe dni kiedy robi się ciepło, miło, gdy dzień nabiera kolorów. Miłość przepełnia wtedy nasze serca gdziekolwiek się znajdujemy. Magia ta dzieję się w święto Babci i Dziadka.
W grupie 3-4 latków, dzieci długo przygotowywały się do tej uroczystości, szykując przedstawienie oraz upominki, opowiadając przy tym, jak cudowni są ich dziadkowie.
Uroczystość odbyła się 22 stycznia 2013 w Sali Wiejskiej w Cerkwicy. Goście zjawili się o godzinie 9:00. Przedszkolaki przywitały dziadków piosenkami, następnie wyrecytowały piękne wierszyki, które wzruszyły nie jedną babcię i dziadka. Dla prawie wszystkich przedszkolaków był to pierwszy tak poważny występ publiczny, lecz pomimo ogromnej tremy, występ wypadł znakomicie. Na koniec występu dzieci wręczyły dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz serca z masy solnej. Do upominku dołączone było zdjęcie wnuczka.
Nie jedna łza spłynęła po policzkach dziadków. Po części oficjalnej wszyscy zasiedli do poczęstunku, przygotowanego przez niezawodne jak zwykle mamy. Kolejną niespodzianką była zabawa taneczna dla wszystkich gości. Czas umilał nam pan Krzysztof Kolanko.
Mam nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dziadków i ich wnucząt, bo każde dziecko wie, że największe szczęście to mieć Babcię i Dziadka !

Katarzyna Steć