© ORGANIZACJA FESTYNU RYBNEGO W MIEJSCOWOŚCI CERKWICA - Karnice

W ramach promowania tradycji rybactwa i rybołówstwa oraz akwakultury 25 czerwca na stadionie w Cerkwicy został zorganizowany "festyn rybny". Gośćmi wydarzenia była nie tylko lokalna społeczność, ale także turyści. Festyn odbył się w duchu historii rybactwa i rybołówstwa tego obszaru.

Dzięki wystawie poświęconej tradycji rybactwa uczestnicy imprezy mogli poznać techniki rzemiosła związanego z połowami. W swojej średniowiecznej zagrodzie rybackiej Michał Ostrowski prezentował atrybuty dawnych rybaków. Dużym zainteresowanie cieszył się pokaz wyplatania sieci rybackich, podczas którego jednocześnie w drewnianej wędzarni złociły się śledzie i płotki. Podczas wydarzenia można było także przypomnieć sobie smaki związane z wodą poprzez degustację przepysznej zupy rybnej i pasty z dorsza. Mieszkańcy bawili się przednio, a czas umilała im oprawa muzyczna oparta na pieśniach i piosenkach rybackich.

Organizacja festynu rybnego w Cerkwicy była dodatkową promocją tradycji rybactwa i rybołówstwa na naszym terenie. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia taka impreza.

 

 • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW