© WSPARCIE DZIECI Z RODZIN PEGEEROWSKICH W ROZWOJU CYFROWYM - GRANTY PPGR - Karnice

Gmina Karnice jako jedna z pierwszych zrealizowała projekt "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR". W środę 1 czerwca br. w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach rozpoczęły  się spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzicami w celu przekazania sprzętu komputerowego.

Uczestniczył w nich Wójt Lech Puzdrowski, który opowiedział o programie Cyfrowa Polska i wręczył pierwsze zestawy. Oprócz laptopa HP zestaw zawiera także torbę, dysk zewnętrzny, myszkę bezprzewodową, słuchawki z mikrofonem oraz podstawkę chłodzącą.

 Zakupiony sprzęt pochodzi  z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, który zakłada wzmocnienie cyfrowej odporności na zagrożenia. W jego ramach realizowany jest projekt grantowy "Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym - Granty PPGR". Są to środki pochodzące z Unii Europejskiej w ramach programu React-EU. Wsparcie skierowane było do uczniów szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, których  krewny w linii prostej pracował w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej. Kwota dofinansowania, jaką otrzymała Gmina Karnice na zakup komputerów oraz akcesoriów to 706 000 zł. Za tą kwotę zakupiono 235 laptopy oraz jeden tablet graficzny. Otrzymane komputery i niezbędne akcesoria będą bardzo pomocne w nauce oraz w rozwijaniu pasji i zainteresowań.

W załączeniu procedura monitorowania i utrzymania efektów projektu.  

procedura - pobierz
 • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW