Dziś jest: Czwartek 18 stycznia 2018, imieniny: Piotra i Małgorzaty

07-11-2012

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

W dniu 26 października 2012 w siedzibie Pałacu Młodzieży w Szczecinie uczestnicy tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży” wzięli udział w warsztatach fotograficznych. Z Zespołu Szkół Publicznych na warsztaty wyjechało 5 osób .
Konkurs jest prowadzony już od sześciu lat przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego i od tego roku Fundację „Razem Bezpieczniej". W swoim regulaminie zaprasza do współpracy młodzież szkolną naszego województwa, która za pomocą filmu, fotografii i plakatu opowiada o różnego rodzaju zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia. Poprzednie edycje zaowocowały bardzo ciekawymi i twórczymi pracami, które inspirują dzisiaj do prowadzenia zajęć poświęconych bezpieczeństwu.
Prace konkursowe w swej tematyce mają dotykać problemów związanych z zagrożeniami we współczesnym świecie oraz działań alternatywnych, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa.
Podczas warsztatów fotograficznych, omówione zostały zasady uczestnictwa w konkursie, najważniejsze punkty regulaminu oraz tematyka prac. Ponad 200 uczniów z województwa zachodniopomorskiego poznawało tajniki pracy z aparatem fotograficznym, kadrowania zdjęć, korzystania ze światła (zarówno zastanego jak i w studiu fotograficznym). Młodzież miała również okazję wiedzę zdobytą podczas wykładów  zweryfikować w trakcie pleneru fotograficznego oraz pracy w studiu. Zajęcia prowadzili: fotoreporter pan Sławomir Głowacki oraz nauczyciel informatyki oraz instruktor grafiki i fotografii pan Jarosław Wochowski. Każdy uczestnik warsztatów fotograficznych otrzymała przygotowane specjalnie dla nich materiały szkoleniowe.
Dzięki pomocy i gościnności dyrekcji oraz pracowników Pałacu Młodzieży w Szczecinie wszystkie spotkania mogły się odbyć w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze.
Mamy nadzieję, że twórczy klimat warsztatów zaowocuje nowatorskim spojrzeniem na profilaktykę i ciekawymi pracami konkursowymi.