Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

07-11-2012

PROFILAKTYKA OCZAMI MŁODZIEŻY

W roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy uczniowie gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach przystąpili do konkursu „Profilaktyka oczami młodzieży” organizowanym przez Komendę Wojewódzką w Szczecinie. Koordynatorem działań profilaktycznych w tym zakresie jest pani Patrycja Wojciechowska - lider zespołu profilaktycznego gimnazjum w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach.
W Ramach konkursu - 17 października 2012r. uczennice Gimnazjum w Karnicach: Dominika Jankowska, Wiktoria Woźniak i Karolina Zaton wraz z opiekunem p. Bożeną Wójtowicz uczestniczyły w warsztatach filmowych zorganizowanych przez KWP w Szczecinie w siedzibie TVP Szczecin.
Dominika, Karolina i Wiktoria zainteresowały się kategorią filmową konkursu. Za pomocą kamery pragną opowiedzieć o zagrożeniach, jakie stwarza nadużywanie alkoholu wśród młodzieży.
Kilkugodzinne spotkanie poświęcone było zasadom prowadzenia konkursu oraz zapoznaniu uczestników z informacjami związanymi z różnymi zagrożeniami, które mogą być tematem przewodnim ich prac. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, słuchając zaproszonych gości. Młodzież zapoznała się z tajnikami montażu i dowiedziała się jak powstaje nawet najkrótszy program informacyjny.
Zajęcia prowadzone w studiach telewizyjnych z pewnością uatrakcyjniły spotkanie. Na zakończenie uczennice naszego gimnazjum otrzymały dyplom upamiętniający i poświadczający uczestnictwo w warsztatach filmowych, które na pewno wpłyną na jakość pracy konkursowej.

Zespół do spraw promocji szkoły