Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

29-10-2012

Dzień Papieski

16 października 1978r. Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra i przybrał imię Jan Paweł II.
16 października minęła 34 rocznica od tego dnia. Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Cerkwicy obchodzony był "Dzień Papieski". Dzień ten był dniem duchowej łączności z błogosławionym Janem Pawłem II i modlitwą w jego intencji. W inscenizacji słowno-muzycznej uczniowie pod kierunkiem Pani dr Ireny Lewickiej przybliżyli postać wielkiego, a zarazem skromnego człowieka, człowieka pełnego wiary i miłości, który kochał ludzi, ale nade wszystko ukochał Boga. Przez 26 lat prowadził ludzi wskazując im drogę do Boga.
Chociaż Ojca Świętego Jana Pawła II nie ma już wśród nas, to wierzymy głęboko, że wciąż czuwa nad nami i oręduje za nami u Boga. Pozostawił swoją naukę: słowa o miłości, pokoju i trosce o drugiego człowieka. Te słowa to testament, który każdy powinien wypełniać.
"Dziś kiedyś już patrzysz na nas z "okna Domu Ojca"
Cóż Ci powiedzieć kochany Ojcze Święty?
Szukałeś nas, znalazłeś i zostałeś wśród nas na zawsze".W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie, rodzice, a także zaproszeni goście: Ks. proboszcz Kazimierz Olejniczak, Ks. Ryszard Urbański, Dyrektor Zespołu Szkół w Karnicach mgr Teresa Szydłowska, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Przeździęk.

dr Irena Lewicka