Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

14-09-2012

TO BYŁY WAKACJE

Podczas tegorocznych wakacji w świetlicach wiejskich Gminy Karnice przygotowano dla dzieci mnóstwo zajęć. W wielu miejscowościach tj. Cerkwica, Czaplin Wielki dzieci i młodzież rozpoczęły ten czas noclegiem na świetlicy, któremu towarzyszyły gry, zabawy oraz nocne seanse oglądania bajek.
Jedną z głównych atrakcji w Cerkwicy było karaoke, które odbywało się w każdy piątek, wzbudzając zainteresowanie mieszkańców w każdym wieku. Prowadzono także zajęcia sztuki dekoracji.
Dzieci w Węgorzynie wykonywały zajęcia plastyczne pod hasłem "Recykling może być zabawny", które polegały na robieniu m. in. kwiatków z zużytych butelek.
Instruktorki okolicznych świetlic organizowały wycieczki piesze nad morze, do lasu „Zielone Zajęcia”, wycieczki rowerowe „Bezpieczny świetlik”.
Dzieci w Karnicach uczęszczały na warsztaty rękodzieła, podczas których mogły poznać technikę wykonywania eko-biżuterii, a także technikę decoupage.
We wszystkich świetlicach każdego dnia na dzieci czekały warsztaty kulinarne, fotograficzne, zajęcia plastyczne, jak również różnego rodzaju rozgrywki i turnieje.

kg