Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

25-06-2012

WYCIECZKA ROWEROWA

22 czerwca po godzinie 8:00 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wyruszyli na rajd rowerowy do Trzęsacza. W wycieczce uczestniczyło 36 uczniów i 4 opiekunów: Pani Emilia Kalota, Pani Ewa Sipiak-Troczyńska, Pani Karolina Kopeć i Pan Łukasz Maślij. Trasa wycieczki prowadziła z Cerkwicy do Trzęsacza przez Paprotno, Zapole, Niedysz, Niczonów, Dreżewo.

Dzieci, jak i nauczyciele, dzielnie pokonywały trasę. Pogoda nam sprzyjała mimo lekkiej mżawki.

Po przejechaniu ok. 15 km dotarliśmy co celu, czyli do Młodzieżowego Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowego, którego dyrektorem jest ks. Stanisław Krzyżanowski. Skorzystaliśmy z uprzejmości księdza, który wcześniej przygotował dla nas ognisko. Podczas pieczenia kiełbasek mogliśmy odpocząć i nabrać sił na drogę powrotną. Przed powrotem dzieci miały czas wolny dla siebie. Poszliśmy na promenadę, na końcu której znajduje się główna atrakcją Trzęsacza - gotycki kościół, a właściwie jego pozostałości - fragment ostatniej ściany.

Po odpoczynku i zakupach upominków czas był na nasz powrót. Wracaliśmy inną trasą, a mianowicie Trzęsacz – Dreżewo – Niwy – Karnice – Gocławice – Cerkwica.

Wszystkim uczestnikom rajdu dopisywały humory i mimo zmęczenia twarze dzieci były uśmiechnięte i zadowolone. Mam nadzieję powtórzyć w przyszłym roku szkolnym taką wycieczkę.

Emilia Kalota