Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

22-06-2012

01-07 czerwca XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Więź z rodzicami - z dorosłymi, wzmocniona czytaniem, daje dziecku siłę do pokonywania wielu pokus i zagrożeń. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować w dzieciństwie, czytając dzieciom. Pragnąc rozbudzić ten nawyk w naszych dzieciach zorganizowałyśmy jak co roku akcję pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom".

Doroczne Święto Czytania rozpoczęliśmy w dniu 02 czerwca 2012r. przy okazji organizacji II Gminnego Festynu z okazji Dnia Dziecka. Ze względu na złe warunki atmosferyczne całość imprezy odbyła się na hali sportowej w Zespole Szkół Publicznych w Karnicach, jednak zbyt duża liczba uczestników nie pozwoliła nam na czytanie książek ale zorganizowaliśmy kiermasz książek oraz utworzyliśmy " Pracownię Plastyczną" dla dzieci , które chętnie malowały postacie z bajek. Każde dziecko odwiedzające nasze stoisko nagradzane było zakładkami i kalendarzykami promującymi XI Ogólnopolską Akcję Czytania Dzieciom.

W dniach kolejnych codziennie do 07.06.12r. odbywały się w Bibliotece Gminnej spotkania dzieci z Panią Elżbietą Maślij, która czytała dzieciom bajki. Po przeczytaniu bajek organizowane były zajęcia plastyczne , które prowadzone byłe przez wychowawczynie klas zerowych panią Gabrielę Wojciechowicz i Kamilę Płażalską. do wspólnego czytania zaprosiliśmy również pielęgniarkę szkolną panią Monikę Janek ,która przeczytała bajkę "Chory kotek"a następnie przeprowadziła z maluchami zajęcia praktyczne na fantomach odnośnie udzielania pierwszej pomocy i znajomości numerów alarmowych. Dzieci otrzymały od Pani pielęgniarki w prezencie książeczki edukacyjne.

Po każdym spotkaniu w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek oraz słodkie upominki.