Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

28-05-2012

Owoce w szkole

W dniu 25. maja 2012 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie podsumowujące europejskiego programu „Owoce w szkole”.
Najważniejszymi elementami imprezy była prezentacja krain - Zdrowolandii i Słabolandii oraz ich mieszkańców. Podczas prezentacji nauczyciel prowadzący odczytywał baśń pt. "Dwa królestwa", tematycznie związanej z prezentowanymi krainami. Dzieci przedstawiły inscenizację pt. "Spotkanie witamin" o Balbinie, mieszkance Słabolandii, która ma złe nawyki żywieniowe. Witaminy , mieszkanki Zdrowolandii postanawiają ją przekonać do zmiany dotychczasowego życia. Obiecuje ona jeść warzywa i owoce oraz uprawiać sport.
Po krótkiej inscenizacji dzieci bawiły się w zabawę "Znajdź swoją część". Rozcinały warzywa i owoce w różny sposób na dwie części. Następnie uczeń musiał odnaleźć brakującą:

 

  • kl. I-gruszka i dynia
  • kl. II jabłko i marchew
  • kl. III kalafior i czereśnia.

Kolejną zabawą była „Zgaduj –zgadula”.
Klasa wybierała swojego przedstawiciela, który zadawał pytania. Nauczyciel trzymał planszę z nazwami poszczególnych warzyw i owoców, pokazując ją pozostałym uczniom danej klasy. Dziecko miało za zadanie odgadnąć, co to jest, zadając pytania kolegom. Oni udzielali odpowiedzi tylko wyrazami" TAK" lub "NIE".
Wszystkie wymienione elementy imprezy przeplecione były piosenkami tematycznymi, które śpiewali uczniowie kl. I-III. Na zakończenie imprezy rozdane były dzieciom prezenty m.in. plany lekcji od sponsora programu.

Emilia Kalota