© KOMUNIKAT W SPRAWIE DOŻYNEK - Karnice

Komunikat Wójta Gminy Karnice w sprawie odwołania tegorocznej imprezy dożynkowej


 

Szanowni Mieszkańcy Gminy Karnice,

Święto Plonów w Gminie Karnice ma wieloletnią tradycję. Jest dla Mieszkańców czasem radości i podziękowań Panu Bogu za plony, a rolnikom za ciężką pracę i codzienny trud. Dożynki to wydarzenie o charakterze kulturalno - integracyjnym, które gromadzi setki uczestników, a jego przygotowanie wymaga zaangażowania i pracy wielu osób.

Mając na uwadze obecne zagrożenie epidemiczne i obowiązujące ograniczenia dotyczące zachowania dystansu społecznego, po konsultacjach podjąłem decyzję o odwołaniu tegorocznych dożynek w trosce o zdrowie i dobro Mieszkańców Gminy Karnice.
Środki przeznaczone na organizację dożynek przeznaczone zostaną na organizację innych wydarzeń m.in. Lata z Książką - spotkań z pisarzami w Janowie i Karnicach i koncertu organowego w Konarzewie w ramach Festiwalu Sacrum Non Profanum.

Życzę wszystkim pracującym przy tegorocznych zbiorach sprzyjającej pogody i obfitych plonów. Ponadto przekazuję wszystkim Rolnikom wyrazy szacunku i wdzięczności za ciężką pracę i trud, dzięki któremu na nasze stoły trafia codziennie chleb.
Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli bezpiecznie organizować imprezy skierowane dla wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Wójt Gminy Karnice
Lech Puzdrowski • 4056
  LICZBA LUDNOŚCI GMINY
 • 133.12
  POWIERZCHNIA GMINY W KM2
 • 29
  LICZBA MIEJSCOWOŚCI
 • 16
  LICZBA SOŁECTW