Dziś jest: Czwartek 18 stycznia 2018, imieniny: Piotra i Małgorzaty

23-02-2012

Z WIZYTĄ U PRZEDSIĘBIORCY

W dniu 24 stycznia 2012 roku klasa o profilu dziennikarskoinformatycznym udała się na spotkanie z wyróżnionym nagrodą Gryficka Rega Przedsiębiorcą Roku 2010 panem Mirosławem Kupryjaniukiem. Spotkanie to odbyło się w Zakładzie Napraw i Diagnostyki Pojazdów Mechanicznych w Karnicach przy ulicy Szkolnej.
Na spotkaniu młodzież poruszała tematy dotyczące zatrudnienia, aktualnego rynku pracy oraz rozwoju firmy na przestrzeni 20 lat.
Uczniowie chętnie wysłuchali prelekcji dotyczącej przedsiębiorczości. Mieli możliwość zadawania pytań o aktualny rynek pracy. Najczęściej zadawanym pytaniem było: Jakie cechy powinien posiadać idealny pracownik?
W odpowiedzi uczniowie usły-szeli, że idealny pracownik to taki który jest:
- punktualny
- dokładny
- posiada odpowiednie wiadomości i umiejętności.

Pan Kupryjaniuk oprowadził zainteresowanych po swoim zakładzie i nowo wybudowanej stacji diagnostycznej – jedynej w Gminie Karnice.
Uczniowie po spotkaniu zdobyli nie tylko nową wiedzę, ale także wzbogacili się o nowe doświadczenia dziennikarskie. Skorzystali z kamery i dyktafonu, który otrzymali od Wójta Gminy Karnice Lecha Puzdrowskiego oraz mikrofon zakupiony przez Radę Rodziców.