Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

26-01-2012

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Zbliżający się okres ferii zimowych to czas wypoczynku, zabawy dla dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że nasi milusińscy pozostają sami w domu, zapraszają do siebie kolegów, koleżanki. Korzystają z uroków śnieżnej i mroźnej pogody.

W czasie zabawy i wypoczynku nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego dyrekcja PSP w Cerkwicy zorganizowała uczniom spotkanie z pracownikami Straży Gminnej w Karnicach, którzy przypomnieli im o miejscach szczególnie niebezpiecznych. Między innymi o tym, że zamarznięte jezioro nie jest najlepszym miejscem do jazdy na łyżwach czy zabawy. Strażnicy mówili również o tym, aby pod nieobecność rodziców pod żadnym pozorem nie wpuszczać do domu osób nieznajomych. Przybliżyli dzieciom, jakie niebezpieczne zagrożenia niesie ze sobą Internet oraz tłumaczyli jak rozsądnie korzystać z sieci. Omówili sposób zachowania i postępowania w przypadku ataku groźnego psa.

Na koniec spotkanie na ręce nauczycieli zostały przekazane opaski odblaskowe dla uczniów, które mają zapewnić im bezpieczna drogę m. in. do szkoły i do domu.