Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

10-01-2012

Bal karnawałowy

Dnia 5 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Cerkwicy odbył się "Bal karnawałowy". Zabawa odbyła się w dwóch turach. Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej.

Zabawę rozpoczęły występy przygotowane przez dzieci. Każda grupa zaprezentowała się w wierszu i piosence o tematyce zimowej, nad całością czuwały wychowawczynie grup, Panie: Urszula Szulc, Mirosława Gawron, Katarzyna Steć oraz Karolina Karwan, odpowiedzialne za przygotowanie przedstawienia. Po części artystycznej rozpoczęły się tańce i zabawy przy muzyce granej przez Pana Krzysztofa Kolanka.

Karnawał to czas balów i zabaw. W czasie karnawału bawią się nie tyko dorośli. Jest to również wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Były piękne księżniczki, dostojni królowie, nie zabrakło też rycerzy , piratów czy też uroczych zwierzątek. Dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje świetnie się bawiły a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców.

Rodzice spisali się jak zawsze, przygotowali pyszny poczęstunek w postaci domowych ciast i deserów, oraz owoce. Wielką radością dla dzieci były wspólne tańce z rodzicami i nauczycielami.

Gościem specjalnym był sam Św. Mikołaj, który odwiedził dzieci wręczając każdemu paczkę.
Uśmiechnięte buzie dzieci były najlepszym dowodem na to, że zabawa była udana.