Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

12-12-2011

MIKOŁAJKI W NASZEJ SZKOLE

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekują nadejścia 6 grudnia. Każde z nich marzy o prezentach, które tego dnia znajdą pod poduszką, w skarpecie lub w bucie. Warto wiedzieć, że dzień Świętego Mikołaja został ustanowiony 6 grudnia, żeby uczcić pamięć biskupa z Miry. To on zgodnie z legendą, był wzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom i potrzebującym. Dawniej Świętego Mikołaja przedstawiano jako dostojnego starca z długą brodą w biskupim stroju. W jednej ręce miał worek z prezentami, w drugiej pęk rózg jako ostrzeżenie dla niegrzecznych dzieci. Obecnie Święty Mikołaj to wesoły i dobroduszny staruszek w czerwonym stroju, który rozwozi prezenty saniami ciągniętymi przez renifery.

 Tego też dnia uczniów naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Myślickiej. Wszystkich uczniów, przedszkolaków, nauczycieli i pracowników szkoły obdarował czekoladami, a w zamian za to mógł posłuchać wierszyków i piosenek. Z tej okazji również Rada Rodziców zasponsorowała uczniom i przedszkolakom 3 magnetofony na kwotę 1200 zł. Za otrzymane dary serdecznie dziękujemy.

Miłym akcentem przygotowanym przez uczniów Samorządu Szkolnego było wręczenie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły słodkości w postaci domowych ciasteczek. Ukłony dla rodziców, którzy pomogli zorganizować dzieciom słodkie prezenty.

  W tym dniu wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Ubranka w kolorze czerwonym były ich ulubionym strojem. Uczniowie klas II i III wspólnie z wychowawczyniami, Panią D. Bujanowską i W. Saran zorganizowali mikołajkowe zawody sportowe pod hasłem „Tutaj nie ma przegranych tylko dobra zabawa”. Na zakończenie tych zmagań czekały na dzieci desery owocowe. Iskierki w oczach wszystkich dzieci świadczyły o tym, że każde spotkanie ze Świętym Mikołajem jest dla nich ogromnym wydarzeniem.


Wiesława Saran