Dziś jest: Piątek 24 listopada 2017, imieniny: Jana i Flory

20-10-2011

SPOTKANIE Z JESIENIĄ

W dniu 11.10.2011 w PSP w Cerkwicy wychowawczynie klas I-III, Pani Dorota Bujanowska, Mirosława Gawron i Wiesława Saran przygotowały dla swoich uczniów wspólne zajęcia otwarte pt. "Spotkanie z Jesienią". Głównym gościem tych zajęć była Pani Halina Maślij - dyrektor szkoły.

Dzieci rozpoczęły zajęcia wspólnie zaśpiewaną piosenką, która miała na celu powitanie Pani Jesieni. Następnie uczniowie za pomocą losowań zostali podzieleni na trzy drużyny mieszane wiekowo, po to, aby rywalizować ze sobą w rozmaitych konkurencjach jesiennych. Pierwszą z nich był quiz "Prawda, czy fałsz" przeprowadzony przez Panią Jesień, w którym wyznaczone dzieci z każdej drużyny odpowiadały na różnorodne pytania dotyczące pory roku, jaką jest jesień. Następnie wszystkie zespoły brały udział w wyścigach rzędów, w których mieli za zadanie m.in. ułożyć puzzle, posadzić i zebrać ziemniaki, itp. Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami urozmaicali uczniowie każdej z biorących udział w zajęciach klas, śpiewając piosenki o tematyce jesiennej.

Kończąc całą zabawę klasa trzecia zaprezentowała wszystkim taniec "Jesienna poleczka", a panie prowadzące zajęcia ogłosiły wyniki i podziękowały wszystkim uczniom za aktywny udział.

Anna Stosio