Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

17-10-2011

Wizyta na Politechnice Koszalińskiej

Uczniowie klas gimnazjalnych Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach po raz kolejny wzięli udział w zajęciach dodatkowych z fizyki w ramach projektu "Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką". 

W dniu 19 września 2011 r. młodzież wyjechała do Koszalina zwiedzić Instytut Mechatroniki, Nanotechnologii i Techniki Próżniowej na Politechnice Koszalińskiej.

Celem wspomnianego projektu jest zwrócenie uwagi uczniów na znaczenie i przydatność fizyki we współczesnym świecie oraz życiu codziennym oraz udzielenie pomocy i wsparcia w decyzjach dotyczących wyboru drogi dalszego kształcenia i przyszłego zawodu z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych uczniów.
Pod opieką nauczycielki fizyki, Edyty Fiołek, grupa zwiedziła nowo wybudowane kompleksy budynków Politechniki a następnie uczestniczyła w trzech rodzajach ćwiczeń.

W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli interesujące prezentacje multimedialne, których tematyka skupiła się na procesach technologicznych oraz pracy urządzeń pod nadzorem robotów.

Zajęcia praktyczne z kolei, zorganizowane w pracowni wytrzymałości materiałów, ujawniły tajniki budowy przedmiotów codziennego użytku oraz pokazały jak sprawdza się ich wytrzymałość w warunkach laboratoryjnych.

Najbardziej przyszłym naukowcom spodobały się przeprowadzone doświadczenia oraz fakt, że sami mogli wziąć w nich udział.