Dziś jest: Wtorek 16 stycznia 2018, imieniny: Marcelego i Włodzimierza

03-10-2011

Warto brać udział w konkursach

W dniach 17–26 sierpnia gimnazjalistki z Zespołu Szkół Publicznych w Karnicach: Magda Janek, Aleksandra Kiedrowska, Aleksandra Fryt i Karolina Filipiak uczestniczyły w zorganizowanym w Międzywodziu obozie naukowym pt. „Korzenie”. Wyjazd nad morze stanowił główną nagrodę w konkursie „Młodzieżowa Akademia Dziedzictwa Kulturowego – MADZiK” ogłoszonego w ramach projektu współpracy „Dziedzictwo – Naszą Atrakcją” organizowanego przez Lokalną Grupę Działania „GRYFLANDIA”.

Uczennice naszego gimnazjum w ramach konkursu przygotowały projekt, który dotyczył regionu i potraw z nim związanych. Ich ciężka praca została doceniona przez jury konkursu, co zaowocowało udziałem w obozie. Dziewczyny codziennie uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych mających na celu poznanie regionalnych tańców, obrzędów, przyśpiewek oraz rękodzieła i rzemiosła z różnych regionów naszego kraju.

Finałem obozu naukowego był Jarmark Folklorystyczny, który odbył się w dniu 25.08.2011 r. Podczas imprezy drużyny prezentowały swoje regiony poprzez taniec, stroje, lokalne obrzędy ludowe, przyśpiewki, a także reklamę regionu. Smakowity akcent jarmarku stanowiła degustacja lokalnych potraw.

Opiekunem uczennic była pani Anna Kulasek